Evlilik Danışmanı

Ankara Evlilik Danışmanı, tavsiyesi arıyorsanız ilişki ve evliliğinizi yoluna koymak, yaşadığınız sorunlarınızda farklı bir bakış açısı kazanarak, problemlerinizi çözmek için yardım arıyorsanız doğru yerdesiniz. Evlilik ve Aile danışmanı, evliliğinizde sorun yaşadığınız zamanlarda, bu sorunları çözmenize yardım eden evlilik ve aile danışmanlığı konusunda gerekli eğitimleri almış ve uzmanlaşmış psikolog ve psikolojik danışmanlardır.

İki farklı insanın aynı çatı altında birlikte yaşaması, birlikte kararlar alması ve bir uyum içinde bu birlikteliği sürdürmesi sıradan bir olay değildir. İki kişi arasında sevgi bağı olmasa böyle bir durum gerçekten zor olurdu.Sevgi ve aşka rağmen geçen zamanla beraber ve bazı olaylar sonrasında eşler arasındaki ilişki yıpranabilmekte ve sorunlar artmaktadır. Eşler yaşadıkları sorunlarda gösterdikleri sorun çözme tarzları çatışabilmekte ve birbirlerine olan anlayışlarını kaybedip, karşı tarafı incitecek davranışlarda ve ifadelerde bulununabilmektedirler. Öfke problemleri, cinsel problemler, maddi sorunlar, ailelerin evliliğe karışması ve aldatma sık karşılaşılan evlilik problemlerindendir.

Ancak bazı evliliklerde sorun ta ilk baştan itibaren vardır. Örneğin evliliğe getirilen tamamlanmamış işler, kişilik sorunları ve bütün bunları ısrarlar görmek istemeyen  romantik aşkın büyüsüne kapılmış bir zihin. Çiftler ilk başlarda bu potansiyel çatışma alanlarını romantik aşkın büyüsüne kapılarak göz ardı edebilmektedirler. Aşk ise uyuşturucunun beyni etkilediği haz bölgesini aynı şekilde etkileyerek mantıklı düşünme geri planda kalabilmektedir. Hatta aşk uyuşturucunun sarhoşluğundan çok daha fazlasıdır denilebilir — en azından uyuşturucudan vazgeçebilirsiniz J. Romantik aşk bazen öyle yoğundur ki bir saplantı haline dönüşür sizi ele geçirir, kişilik bilincini kaybedersiniz. Aşık olduğunuz kişiyi düşünmeden duramazsınız. İşte bu şartlarda verilen evlilik kararları ise çoğu zaman yanıltıcı olabilmekte aşkın büyüsü geçtikce gerçek sorunlar gün yüzüne çıkabilmektedir.

Sorunlar arttıkça evlilik süreci mutluluktan çok mutsuzluk vermeye başlamaktadır. Ankara evlilik danışmanı olarak uzmanlarımız çiftlerin psikolojik ihtiyaçlarını belirleyerek, bunları nasıl uygun şekilde karşılamaları konusunda beceriler kazandırmaktadır. En mutlu olan çiftler, olumlu yönlere odaklanan çiftlerdir. Danışma ve terapi ile bu olumlu yönlere odaklanarak bunların çoğaltılması ve evliliğin ilgi odağı haline getirilmesi hedeflenmektedir. Bunun yanısıra çiftlerin sorun çözme tutumlarının altında yatan motivasyonlarını karşıklı bir anlayış içinde yeniden ele alarak ortak bir anlayış kazandırmaktadır.

Ankara evlilik danışmanı uzmanımız  çiftlere karşılıklı olarak döngüsel bir süreç içinde birbirlerinin psikolojik ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaklarını, eşlerin ego doyumuna hangi davranışların yol açtığı konusunda eğitimler de vermektedir.  Örneğin; erkek ev işi yapmaya ne kadar istekli ise kadın da onu o kadar çok çekici bulmakta; kadın erkeği ne kadar çekici bulursa, o kadar çok eşi ile seks yapmak istemekte ve  ne kadar çok seks yaparlarsa, erkek kadına o kadar çok duyarlı ve kibar davranmakta; ne kadar çok kibar davranırsa, kadın ise erkeğin çoraplarını gelişigüzel ortaya bıraktığı için o kadar az yakınmkaktadır.

Ankara evlilik danışmanı uzmanımız, eşlerin yaşadığı bir çok sorunda, eşlerin yanlış tutum ve davranışlarının döngüsel şekilde nasıl sorunlara neden olduğunun farkına varmalarını, aile içi iletişim becerilerinin geliştirilmesi konusunda profesyonel bir yardım sunmaktadır. Bu konuda bazen yönlendirici olabilir bazen de eşlere geri bildirim verir.Bilimsel araştırmalar, ankara evlilik danışmanından yardım alan çiftlerin problemlerini daha kolay çözdüğünü göstermektedir.Siz de evlilik ve ilişki sorunlarınızın üstesinden gelmek istiyorsanız ankara evlilik danışmanı merkezimizden yardım alabilirsiniz.

Evlilik ve Aile Psikoterapisti Dr. Hüseyin Doğan

Ankara Evlilik ve Aile Danışmanı