Öfke Kontrol Terapisi

ÖFKE KONTROL TEDAVİSİ

Öfke kişiler için işlevsel bir özelliğe sahiptir. Buna karşılık, klinik durumlarda, öfke değil, öfkenin düzenlenemeyişi problem teşkil eder.
Öfkenin klinik anlamda odak noktası kendisi değil öfkenin düzenlenememesi, yani öfkenin uygun kontroller olmaksızın, ortaya çıkarak yaşanmasıdır. Öfkenin zarar verici kapasitesi ortadadır; temkinli düşünceleri, yakın ilişkileri, iş performansını ve fiziksel sağlığı da olumsuz etkileyen bir potansiyeli vardır.
Öfke, psikososyal olarak, enerji veren, güçlü hissettiren, bir işaret görevi gören, savunmaya yardımcı olan, harekete geçiren ve rahatlatan bir duygudur. Ne yakın çevre, ne de sosyal çevre, öfkenin bu üstün özelliklerinden etkilenir; daha ziyade öfkeyi patlayıcı, ölçüsüz, vahşi, kirli, yakıcı ve tüketici bir duygu olarak algılarlar. Öfke ve agresyonun edimsel değeri sebebiyle, birçok danışan öfke rutinlerinin yol açtığı kişisel zararların farkına varamazlar. Uzun süreli psikolojik stres neticesinde yerleşmiş öfkede de, kişiler değişim için harekete geçmede motivasyon sorunu yaşarlar.

Öfke Kontrol Terapisi İçin Hemen Randevu Alabilirsiniz…!

  • Öfkeniz artık ilişkilerinize ciddi anlamda zarar veriyorsa
  • Öfke anında, kontrolünüzü kaybederek sözel ve fiziksel şiddete başvuruyorsanız
  • Öfke de sonuçta başka pek çok duygu gibi normal yaşanması gereken, bastırılmaması gereken bir duygudur. Sıkıntılı olan durum öfke duygusunu hissetmek değil, öfkeyi kontrol edemeyip, öfkenin getirdiği yıkıcılıkla kendine veya etrafına saldırmak, sonradan pişman olacağın şeyleri yapmaktır.
  • Etrafınızdaki nesnelere, başkalarına ve kendinize fiziksel zararlar veriyorsanız
  • Öfke nöbetlerinden sonra pişmanlık duyguları yaşıyorsanız acilen bir profesyonel yardım almalısınız.
Klinik Psikolog Dr.Hüseyin DOĞAN
Psikolojide Çift Doktora
Yurt İçi ve Yurt Dışı Sertifikalı Eğitimler
Öfke Terapisi Konusunda Uzman
Kişiye Özelleştirilmiş Terapi Yaklaşımı


Öfke Terapisi İçin Psikolog Arıyorsanız Hemen Randevu Arayın!        Dr. Hüseyin DOĞAN

 

Scroll to Top
Hemen Randevu Alın!
Powered by